Bambu Halı Yıkama

Bambu halı lekesi nasıl çıkar? Bambu halı nedir? Bambu Halı Yıkamaya Verilir mi? Bambu Halı Yıkama Fiyatları? En Kapsamlı Rehber

Bambu Halı Lekesi Nasıl Çıkar

Bambu halı yıkama ve evde bakımı konusunda internetteki en kapsamlı rehberi sizler için hazırladık.

Bambu’nun Tarihi

Bambu Asya’da yetişen ve başlıca Asyalılar olmak üzere çeşitli kültürler tarafından kullanılan, çok kullanışlı muazzam bir bitkidir. Uzakdoğu’da balta girmemiş bambu ormanları bulunmaktadır. Ayrıca devasa bambu yetiştirme çiftlikleri bulunmaktadır. Müthiş bir büyüme hızına sahiptir. Günde 90cm uzayabilir ve bu özelliği bitkiyi, nebatatın kralı yapar. Asırlardır insanlığa hizmet etmiş olan bambu bitkisi teknolojinin de gelişmesi ile ipek bir iplik elde edilerek halı üreticileri tarafından son yıllarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Doğal bir bitki olması nedeniyle tüm Dünya’da büyük rağbet gören bambu halılar sağlığınız açısından da önemli bir bileşendir. Bambu bitkisi bulunduğu ortamda atmosfere bol miktarda oksijen yayar. Oksijeni temizler ve odanızın hava kalitesini artırır. Hiçbir zararlı bileşen içermez.

Uzmanlar uyaruyor!

İnsan sağlığı için ortalama bir ev halısı, minimum altı (6) ayda bir profesyonel bir servis tarafından yıkanmalıdır.

Bambu İpeği Nasıl Üretilir?

Asırlardır kullanılan bu bitki 20. yy.’da modern Dünya tarafından keşfedilmiş, çok amaçlı, doğal nitelikleri sayesinde tüm Dünya’da kullanımı yaygınlaşmıştır. İpek, selüloz kalın kıvamda macun formu alana kadar çeşitli işlemlerden geçerek bambu bitkisinden üretilmektedir. Elde edilen macun, ekstrüzyon sonrasında kurumaya bırakılır ve halı dokuması için hazır, yumuşak bir ipek elde edilir.

Kuzey Halı Yıkama Telefon
Kuzey Halı Yıkama Whatsapp

Bambu Halı Nasıl Temizlenir? Lekesi Nasıl Çıkar?

Bambu halı nasıl temizlenir? Evinizde bambu halılarınıza periyodik bakımlar yaparak, uzun ömürlü kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu rehber, bambu halılarınızın evde bakımı konusunda çok önemli bilgiler içerir.

 • Yüzeyi nemli, temiz bir bezle temizleyin.
 • Hafif bulaşık sabunu ve su çözeltisi ile lekeleri temizleyin.
 • Kaba kalıntılardan kurtulmak için, balkonda hafifçe çırpın.
 • Elektrikli süpürge ile süpürecekseniz kıllı fırça ucunu çıkartın ve kıl olmayan bir uçla süpürün.
 • Sandalye veya mobilyaların ayaklarını bambu halılarınızın üzerine gelmemesine özen gösterin. Ağırlık ve keskin ayaklarından dolayı mobilyalar, bambu halınıza zarar verebilir. Bu gibi durumlara karşı ayakların geldiği yerlere keçe koyun.
 • Sandalye veya mobilya tekerlekleri bambu halılarda kullanılması tavsiye edilmez.
 • Doğrudan, uzun süreli güneş ışığına maruz kalan tüm lifler bir dereceye kadar solmaya maruz kalacaktır. Güneşli bir yerdeyse lütfen halınızı düzenli olarak döndürün.

Bambu halı yıkamaya verilir mi?

Her ne kadar bakımı kolay gibi görünsede bambu halılar çok narin ve hassas yapıları gereği deformasyona çok çabuk maruz kalarak canınızı sıkabilir. Ya da inatçı bir lekeye maruz kalarak profesyonel bir destek almak isteyebilirsiniz. Uzman halı yıkamacılar sizin için bu işlemleri uygun maliyetlerde yapabilmektedir. Servisimiz istanbul bambu halı yıkama uygulamaları kapsamında sizin için en sağlıklı bambu halı yıkama hizmetini sunuyor.

Bambu halı yıkama konusunda detaylı bilgiler verdik. Faydalandığınızı umuyoruz ve çeşitli zamanlarda kampanya, çekiliş ve indirimlerden yararlanmanız için sizi facebook sayfamıza bekliyoruz.

Facebook Kuzey Halı Yıkama https://www.facebook.com/kuzeyhaliyikama/
Genel Bilgiler

Comments

 • Yagmur yavuz ,

  Bambu halimdaki cay lekesi cıkarmı ?

  • Seviye ,

   Benim bambu halıma da çay döküldü, yıkamaya verdim leke çıkmadı. Kendimde denedim hiçbir şekilde leke çıkmadı ve sildiğim yer deformasyon oldu. 😕

   • Kuzey Halı Yıkama ,

    Merhaba, 0212 639 82 82 iletişim hattımızdan iletişime geçerseniz, teknisyenlerimiz yardımcı olacaklar.

   • Kübra ,

    Bambu halı pişmanlıktır🤪

 • Seda ,

  Merhaba , bambu/ arcylic karışımlı halımızda turk kahvesi lekesi olustu. Sabunlu suyla bezle silmeyi denedik ama daha kötü oldu. Sizin tecrubelerinize göre kahve lekesi cıkıyor mu ?

 • Nejla Demir ,

  Bambu halı çok narin nerede kullanılması için tasarlanmış anlamadım lekeler çıkıyormuş gibi yapıyor, yıkamadan gelen halılar iki gün sonra eski hallerine dönüyor kirli desen değil temiz desen değil 5 yılın sonunda bize göre olmadığını anladım vitrinlik😂

 • Ayşe ,

  Benimde bambu halıma kahve döküldü ne yaptıysam çıkaramadım. Bu sayfayı buldum ve arayıp bilgi almak istedim. Çok yardımcı oldular ve sonunda ikna olarak halımı servise verdim. Kuzey halı yıkama halımdaki lekeleri temizlediğiniz için çok teşekkür ederim. Başarılar diliyorum. 🙂

 • Sündüz ,

  Bambu halımdaki Çoğu lekeler cıkmıştı tavsiye ederim.

  • Kuzey Halı Yıkama ,

   Teşekkürler sündüz hanım. İyi yıllar.

 • Leave a Comment

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Previous reading
  Halı Koltuk ve Yatak Yıkamada Koronavirüs İle Mücadele
  Next reading
  Beyaz Halı Nasıl Silinir?
  Hızlı Ara!