Beyaz Halı Nasıl Silinir?

Beyaz halı nasıl silinir? Evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler.

Beyaz Halı Nasıl Silinir

Beyaz halı nasıl silinir? makalemizde bakımı oldukça zor olan ve çok kolay kir tutan beyaz halılarınızı evde nasıl temizleyeceğinizi anlattık.

Beyaz halının evdeki rutin bakımı süpürme ile balşamalıdır. Bu işlem, kaba toz zerreciklerinin halı dibine yerleşmesini önleyecektir. Süpürme işlemine başlamadan önce isterseniz kuru bir solüsyon hazırlayabilirsiniz.

Kuzey Halı Yıkama Telefon
Kuzey Halı Yıkama Whatsapp

Temizleyeceğiniz halının boyutuna göre örneğin:

 1. Bir çorba kasesine 4 kaşık mısır nişastası
 2. 4 kaşık karbonat
 3. 1-1,5 kaşık nane

İyice karıştırıp kuru bir solüsyon elde edebilirsiniz. Bu solüsyondaki bileşenler özellikleri sayesinde muazzam bir bakım yapmanızı sağlar.

Mısır nişastası mikro ince yapısı ile kumaşın en derin noktalarına ulaşır ve yanında karbonatıda taşır. Bu sayede derine işleyen zararlı zerrecikleri yüzeye taşımada en etkili bileşeni oluştururlar.

Kuru nane ise hem evinizde çok güzel bir koku verir. Hem de kimyasal yapısı bütün bakterileri öldürür. Bu sayede %100 doğal bir kuru temizleme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Uygulamayı yaptıktan sonra birkaç dakika bekleyin ve elektrik süpürgesi ile beyaz halınızı iyice süpürün. Süpürme işlemi esnasında halınızda süpürge izleri kalmaması için, süpürme işlemini tek yönde yapın.

Halınız saçaklı bir halı ise, süpürürken bu bölgelere çok nazik davranın. Saçaklar çok çabuk deforme olabilir ve istenmeyen durumlarla kaşılaşabilirsiniz.

Uyarı!

Kuzey Halı Yıkama’da, hem sizin, hemde halılarınızın sağlığı için “VEGAN” deterjanlar kullanılıyor.

Beyaz halı nasıl silinir? 2. Aşama

Dünya’nın en eski temizleyici deterjanlarından biri olan Arap Sabunu aslında hala Dünya’nın en iyi deterjanı diyebiliriz. Kimyasal yapısı, kokusu ve lekelere karşı üstün etisi ile eskiden evlerimizin vazgeçilmeziydi. Ama hala birçok ev hanımı doğal ve etkili olması sebebi ile arap sabunu kullanıyor. Bizde beyaz halı nasıl silinir sorusuna yanıt olarak en etkili uygulamalarımızdan biri olan bu sabunu nasıl uygulayacağınızı şimdi anlatıyoruz. Hazır mısınız?

Arap sabunu beyaz halı temizliğinde çok başarılıdır. Halınızın kumaşını ilk günkü gibi parlatır. Renkleri capcanlı yapar ve çok iyi köpürerek lekeleri bertaraf eder.

Küçük bir leğene halınıza yeteceğini düşündüğünüz miktarda sıcak su ekleyin ve içine yine göz kararı arap sabunu ekleyin ve yumuşak bir beyaz bez yardımı ile halınızın heryerini silin. Saçaklara dikkat edin.

Uzmanlar uyarıyor!

İnsan sağlığı için ortalama bir ev halısı, minimum altı (6) ayda bir profesyonel bir servis tarafından yıkanmalıdır.

Beyaz halı Temizliği 3. Aşama

Çağlar boyu süregelen Dünya’nın en doğal ve etkili arındırıcı ve durulayıcı özelliğine sahip ürünü sirkedir. Basit bir sirke solüsyonu ile daha önce arap sabunu ile sildiğiniz beyaz halınızı durulayabilirsiniz.

1 Litre suya, 1 su bardağı sirke ölçüsü ile, halınıza yetecek kadar bir karışım hazırlayın ve uygulayın.

Kesinlikle çamaşır suyu, ağartıcı, aseton, kolonya, limon gibi asit içeren sert kimyasallar kullanmayın.

Beyaz halı nasıl silinir? Sorusuna yanıt aradık. Evlerinizde, özellikle mevsimsel (Bahar) temizliği dönemlerinde bu saydığımız karışımları tüm halılarınızda uygulayabilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam dileklerimizle, Kuzey Halı Yıkama

Bir başka makalemizde ev yapımı halı yıkama çözümlerini anlattık. Mutlaka okumalısınız. https://kuzeyhaliyikama.com/ev-yapimi-hali-yikama-cozumleri.html/

https://kuzeyhaliyikama.com/halkali-hali-yikama.html/

Facebook fan sayfamıza şimdi katılın! Kampanya ve çekilişlerimizden ilk önce sizin haberiniz olsun. https://www.facebook.com/kuzeyhaliyikama

 

[last-modified]
Genel Bilgiler

Comments

 • Ayşegül Kahveci ,

  Beyaz halılarım cocuklardan dolayı griye dönmüşdü size verdim tekrar bembeyaz yapmışsınız çok teşekkürler kuzey halı çalışanları

 • Neriman Özlü ,

  Herkese tavsiye edeceğim sizi Atakent Kuzey halı Teşekkürler halı almaktan kurtardınız beni

 • Güler kaya ,

  Beyaz agırlıklı halılarim yeni gibi olmuş ellerinize sağlık

  • Kuzey Halı Yıkama ,

   Güler hanım, güzel yorumunuz için teşekkürler. İyi yıllar dileriz.

 • Leave a Comment

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Previous reading
  Bambu Halı Yıkama
  Next reading
  Halı Temizliği Püf Noktaları
  Hızlı Ara!