Halı Koltuk ve Yatak Yıkamada Koronavirüs İle Mücadele

Hertürlü halı, koltuk, yatak, battaniye ve yorgan gibi hayati önemde kullanılan eşyalarınızı %100 hijyenik olarak temizlemede uzmanız. Şüpheli bir kontaminasyonunuz varsa veya COVID-19 tehdidini önemli ölçüde azaltmak için eşyalarınızı profesyonel olarak derinlemesine temizlemek istiyorsanız, şimdi servisimizi arayın.

Koronavirüse Karşı Topyekün Mücadele Kuzey Halı Yıkama

Covid-19 (Koronavirüs) İle Mücadele

Aralık 2019’da Çin’in Vuhan eyaletinden bütün dünyaya yayılan Covid-19 (Korona Virüs) ile mücadelede en önemli faktörler başlıca kişisel hijyen, kişisel karantina ve ortam temizliğidir.

Dünya’da hergün ortalama bin kişinin ölümüne neden olan koronavirüsü ile mücadelede sağlık çalışanları ön plana çıksada, sağlık çalışanlarından sonra en önemli alan, temizlik sektörü ve çalışanlarıdır.

Kuzey Halı Yıkama Telefon
Kuzey Halı Yıkama Whatsapp

Servisimiz çeyrek asırlık tecrübesi ile bugün Türkiye’nin en büyük halı yıkama kompleksine sahip, İstanbul’un en köklü halı yıkama fabrikasıdır. Teknisyenlerimiz eğitimli ve bilgilidir. Tüm temizlik çözümlerimiz %100 hijyen esasına dayalı temel temizlik uygulamalarından oluşmakta ve %100 yerli sermaye olan Avrupa’nın 1 numaralı halı şampuanı ve türevleri olan ERA111 Endüstriyel Naturemax kullanılmaktadır.

Kuzey Halı Yıkama’da halılarınız kişiye özel olarak yıkanır ve başkalarının halıları ile kesinlikle karışmaz!

Servisimiz toplum sağlığı ve günümüzde büyük tehlike oluşturan, DSÖ tarafından pandemi olarak tanımlanan yeni tip Korona Virüse karşı büyük bir sorumluluk örneği göstererek gönüllülük esasına dayalı, hizmetlerini durdurmaksızın devam ettirmektedir.

Ancak sizlerin sağlığına verdiğimiz önem kadar, ekip arkadaşlarımızında sağlığı bizim için çok önemlidir. Buna bağlı olarak aşağıdaki bilgileri müşteri hizmetleri yetkililerimiz ile önceden paylaşmanız hem salgının yayılmasını önlemek, hem de elemanlarımızın sağlığını tehlikeye atmamak için büyük önem arz etmektedir.

Uzmanlar uyaruyor!

İnsan sağlığı için ortalama bir ev halısı, minimum altı (6) ayda bir profesyonel bir servis tarafından yıkanmalıdır.

Halı Yıkama Hizmeti Almadan Önce Bilgilendirme

 1. Evinizde koronavirüs teşhisi konulmuş veya şüpheli olarak karantinada bulunan bireyler var mı?
 2. Evinizde koronavirüs teşhisi konulmuş ve daha sonra hayatını kaybetmiş bireyler var mı?
 3. Koronavirüs bulaşmış herhangi biri ile temas kurdunuz mu? veya temas kurduğunuz için karantina altında mısınız?
 4. Komşularınızda veya mahallenizde koronavirüse maruz kalmış herhangi bir vaka var mı?

Toplum sağlığı ve salgını önlemek adına bu soruları önceden cevaplamanız hayati öneme sahiptir. Servisimiz halılarınızı tamamen size özel bir yıkama işleminden geçirecek ve kesinlikle başka müşteri eşyalarıyla temas etmeden evinize %100 hijyenik olarak teslim edecektir.

KORONAVİRÜS HALI VE KOLTUKLARDA NE KADAR SÜRE HAYATTA KALABİLİR?

Virüslerin bulaşıcı ömrü genel olarak sıcaklığa, neme ve virüsün bulunduğu yüzeyin gözenekliliğine bağlıdır. Grip mevsimindeyiz, soğuk ve kuru ortamlar virüslerin daha uzun süre bulaşıcı kalmasına izin veriyor.

Hane halklarında Bulunan Malzemeler Üzerindeki İnfluenza A’nın Hayatta Kalması (H1N1) adlı bir 2011 çalışmasında (Dr. Jane Greatorex’in Halk Sağlığı İngiltere’deki Enfeksiyon Kontrolüne Etkileri) , bulgular virüsün gözeneksiz yüzeylerde yaklaşık iki kat daha bulaşıcı olduğunu gösterdi. Plastik ve metal, gözenekli yüzeyler, örneğin giyim, ahşap ve benzeri. Halı ve koltuklarınız gözeneklidir, yani virüsler gözeneksiz yüzeylerden daha az enfekte oluyorlar. Ancak halı ve koltuklarınız hala nemli ve tehlikeli bir formda.

Yakın zamanda yayınlanan Hastane Enfeksiyonları Dergisi’nde , caron yüzeylerde koronavirüslerin kalıcılığı ve biyosidal ajanlarla etkisiz hale getirilmesi başlıklı bir araştırmaya göre , SARS ve MERS gibi benzer virüsler, yeni koronavirüs türü 2 saatten uzun süre hayatta kalabilir.

Bilinen koronavirüslerin yayılmasını önlemek için kanıtlanmış yöntemler olmasına rağmen, bu yöntemler hiçbir zaman bu spesifik virüse karşı test edilmemiştir. Bu nedenle, daha fazla bilgi elde edilinceye kadar, halı ve koltuklarda yeni koronavirüs suşuyla başa çıkma önerilerimiz sadece genel olarak hangi koronavirüslere dayanabilir ve profesyonel halı temizlemenin yeni koronavirüs suşunu ortadan kaldıracağına dair herhangi bir garanti veremeyiz.

YÜZEYLERİ TEMİZ TUTMAK

Özellikle grip mevsiminde tüm yüzeylerinizi temiz tutarak ailenizi korumak her zaman iyi bir fikirdir.

 • Ellerinizi sık sık dezenfektan sıvı sabun ve ılık su ile yıkayın.
 • Kapı kolları, ışık anahtarları ve tezgahlar, duvarlar ve zeminler gibi çok fazla el trafiği gören yüzeyleri dezenfekte edin.
 • Elektrik süpürgeleri kullanımlarında, elektrik süpürgesi torbalarınızın tam olarak dolmasını beklemeyin, yeterli olduğunu düşündüğünüz bir aşamada torbanızı değiştirin. Bu işlem torba dolduğunda içindeki tozu tekrar ortama yaymaması için önemlidir.
 • Halı, kilim ve koltuklarınız için profesyonel temizlik hizmetleri planlayın ve dezenfektan uygulanmasını isteyin.

Covid-19’a Karşı Profesyonel Halı ve Koltuk Temizlemenin Önemi

Normal temizlik rutininizi tamamlayıp evinizi dezenfekte ettiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak Koltuk, Halı, Yastık, Yorgan ve Battaniye gibi eşyalarınız genellikle gözden kaçmaktadır. Bu yüzeyler aslında en çok temas ettiğiniz alanlardır.

Koltuklarınız günün sonunda dinlenmek için rahatlatıcı bir yerdir. Yastık ve yorganlarınız, uyurken sarıldığınız ve yüzünüzle direkt temas eden yüzeylerdir.

Toplumumuzun “Bahar Temizliği” adını verdiği rutin ev temizliğine başlamadan önce halılarınızı, yastık, yorgan, yatak ve koltuklarınızı profesyonel bir servis tarafından temizletmeniz ilk işlem olmalıdır.

Yeni tip Covid-19 virüsünün geçmişte test edilen türler gibi olduğu kanıtlanırsa, hastane sınıfı bir dezenfektanla profesyonel temizlik, ev tekstillerinizde koronavirüsün hayatta kalma şansını azaltabilir.

“Temizlik çözümlerimiz alerjensizdir ve evcil hayvanlar ile çocuklar için güvenlidir.”

Yetkili devlet kurumları, koronavirüs ile mücadelede alacağı yeni kararlara kadar Kuzey Halı Yıkama tüm temizlik hizmetleri ile Koronavirüse ile savaşmaya devam edecektir. Ayrıca ekiplerimiz koltuk ve yatak yıkama gibi evinizde gerçekleştirilmesi gereken temizlik hizmetlerinde, evinize girmeden önce, kullanılan tüm ekipmanları dezenfekte edecektir.

Hizmetlerimiz, profesyonel Halı Yıkama, Koltuk Yıkama, Yatak Yıkama, Yastık Yıkama, Yorgan Yıkama, Nevresim Takımı Yıkama ve Halı Tamiri uygulamalarından oluşmaktadır.

Geç olmadan ailenizi ve sağlığınızı koruyun! Şimdi servisimizi arayın ve eşyalarınızı profesyonel olarak %100 hijyen garantisi ile temizletin.

Sağlıklı bir yaşam dileklerimizle!

Birlikte Başarabiliriz.

Kuzey Halı Yıkama Telefon
Kuzey Halı Yıkama Whatsapp
Genel Bilgiler

Comments

 • Sude Naz Demirci ,

  Merhabalar güzel bir yazı olmuş İsini iyi yapan profesyonel bir halı yıkama firması olduğunuz belli sizi arayacagım

  • Kuzey Halı Yıkama ,

   Merhaba, diğer tüm makalelerimizde özenle vurguladığımız başlıca konu, bizim için müşterilerimizin sağlığı herşeyden önce gelir. Özellikle bu zor zamanlarda çok daha özen gösteriyoruz. Sağlıklı günler dileriz.

 • Leave a Comment

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Previous reading
  Korona Virüse Karşı Ev Temizliği
  Next reading
  Bambu Halı Yıkama
  Hızlı Ara!