Halı Temizliği Püf Noktaları

En iyi halı temizliği püf noktaları rehberi

Evde Halı Temizliği Nasıl Yapılır

Halı Temizliği’nin En iyi Yolları

Halı Temizliği Püf Noktaları rehberimiz de önemli bilgiler verdik. Severek sonuna kadar okuyacağınızı ve yazının sonunda gerçekten konu hakkında daha bilgili olacağınızı şimdiden garanti ediyoruz.

Kuzey Halı Yıkama Telefon
Kuzey Halı Yıkama Whatsapp

Halılar, bazı evlerde ve hatta ticari alanlarda çok daha pahalı ve değerli eşyalardan birisidir. Bu nedenle özellikle temizlik konusunda uygun bakımın yapılması çok önemlidir. Görünüşe göre, ortalama bir halı için ne kadar dikkatli olursanız olun, etrafında çocuklar varken veya özel durumlar sırasında bir şeylerin dökülmesi kaçınılmazdır. Bununla birlikte, artık endişe etmenize gerek yok! Çünkü Halı temizliği’nin birçok yolu var.

Öte yandan halı üzerindeki kirlerin birikmeye başlamadan önce periyodik olarak temizlenmesi gerektiğini aklınızda tutmalısınız. Aksi takdirde, nadiren yapılan temizlik işlemleri fayda vermeyebilir ya da işinizi zorlaştırabilir. Halı temizliği konusunda deneyiminiz yoksa daha iyi bir başlangıç yapmak için bu kolay ipuçlarını sizler için derledik.

Uyarı!

Kuzey Halı Yıkama’da, hem sizin, hemde halılarınızın sağlığı için “VEGAN” deterjanlar kullanılıyor.

1 Halı Temizliği Düzenli Süpürme

Daha önce de belirttiğimiz gibi, çamur kalıntıları, dökülen yiyecekler, bulaşıcı lekeler ve diğer kirlerin halıya temas etmesini önleyemezsiniz. Bu anlamda, halıyı sık sık yıkamak mümkün değilse, haftada en az iki ya da üç kes düzenli süpürmeyi tercih edebilirsiniz. Bu şekilde, halının üzerinde kir birikmesini önleyebilirsiniz, bu sayede süpürme işlemi halınızın ömrünü uzatacaktır. Toprak ve diğer kumlu parçacıkların, halınız uzun süre kirli görünmese bile, halı hav aralıklarında birikeceğini sakın umutmayın.

2 Kuru Ekstraksiyon

Halıdaki inatçı lekelerin vakumla çıkarılması zor olduğunda, profesyonel halı temizliği şirketlerinin servisini aramanın tam zamanıdır. Ülkemizde olmayan halılarda kuru temizleme yöntemi Avrupa ve Amerika’da kullanılan birçok yöntemden biridir. İleride belki ülkemizde de Halı kuru temizleme yöntemi, sentetik ve sağlam liflerden yapılan halılar için uygundur. Temizleme solüsyonunu halı etrafına akıtmak için makineler ve özel olarak tasarlanmış fırçalar kullanılır. Bileşik lekeleri, toprağı, yağları ve diğer sıkışmış kirleri çekince, daha sonra yüksek emiş güçlü vakumlar yardımı ile tüm lekeler emilerek temizlenir.

Uzmanlar uyarıyor!

İnsan sağlığı için ortalama bir ev halısı, minimum altı (6) ayda bir profesyonel bir servis tarafından yıkanmalıdır.

3 Kuru Köpük Ekstraksiyonu

Bu halı temizliği yönteminde, halının temiz ve orijinal halini geri kazanmayı amaçlayan özel bir makine kullanılmaktadır. Deterjan çözeltisinin halıya doğrudan uygulandığı kirli alan odaklanılır.

4 Döner Fırça ve Şampuanla Halı Temizliği

Bu yöntem, halılardan dökülme ve lekeleri çıkarmanın en eski yöntemidir. Bu yöntem aslında, profesyonel bir halı yıkama servisi kiralayarak yapılabilir. Bu tekniği yapmak, halı yıkama solüsyonunu, döner fırçanın içinden geçirerek uygulanır. Ancak, dönen etkiye rağmen endişelenecek bir şey yok çünkü halı için tehlike oluşturmuyor.

Öte yandan, temizliğe başlamadan önce, halının malzemesini tanımlamanız gerekir. Kullanılması gereken uygun temizlik tekniğini bilmeniz için gereklidir. Ayrıca, halınıza evinizin görünümünü iyileştirebileceği için uygun özen gösterilmelidir. Bu nedenle, sahip oluğunuz halıyı temizlerken çok dikkatli olmalısınız.

Firmamız halı yıkama uygulamaları hakkında detaylı bilgi için https://kuzeyhaliyikama.com/hali-yikama/ sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Neden Profesyonel Bir Halı Temizliği Hizmeti Almalısınız?

Halı bir mekana rahatlık ve güzellik katar ancak maalesef yeniliğini zamanla kaybeder ve yavaş yavaş lekelenmeye, aşınmaya ve solmaya başlar. Halınız bu aşamaya ulaştığında, profesyonel bir halı temizliği servisine ihtiyaç duyulur. Halı temizliği sadece lekelerin ve kirlerin giderilmesine yardımcı olmakla kalmaz, halının canlılığını da eski haline getirir. Bir kişi halı temizliği işlemini kendi başına yapmayı seçebilir, ancak sonuç profesyoneller tarafından sağlananlar kadar iyi olmayacaktır. Profesyonel bir halı temizliği şirketinden hizmet almak konusunda bir fikriniz yoksa, sunulan avantajları karşılaştırabilir, buna göre bir serviste karar kılabilirsiniz.

Deneyimlerinden yararlanın

Temizlik şirketi, çeşitli zemin kaplamalarında deneyime sahip uzman carper temizleyiciler sunar. İğne keçe, taflı düz dokumadan, el dokuma halılara, temizlik hizmeti sağlayıcıları en son ekipmanı kullanarak en iyi temizlik çözümlerini sunabilir. Onların yardımlarıyla, halınız sert lekelere elveda diyebilir. Şundan emin olmalısınız ki, halınıza en uygun ekipman ve çözümleri kullanıyorlar

Zamandan Tasarruf

Halı temizliği için harcanan çaba ve zaman neredeyse iki katına çıkıyor. Bir temizlik firmasından profesyoneller düzenli olarak bu görevi üstlenirler ve minimum halı temizliği yollarını en kısa sürede tamamlarlar. Bütün günü, lekeli halınızı temizlemeye çalışarak geçirmeniz gerekebilir. Ancak profesyoneller, birkaç saat içinde daha iyi sonuçlarla aynı işi gerçekleştirir. Vakanızda zaman paraysa, özel halı temizliği hizmetlerinin profesyonel servislerden alınması sizin için daha iyi bir seçenektir.

Nemi minimize etmek

Halının kim tarafından temizlendiğine bakılmaksızın, temizlikten sonra içinde kalan nemin miktarı çok fazla olacaktır. Halınız uzun süre nemli kalırsa bu durum halınızı mahvedebilir. Profesyonel halı temizliği servisleri, halıyı hızla kurutmak için endüstriyel bir sistem kullanır. Bu sistemin kullanımı ile küflenme riski %99,9 oranında ortadan kalkar.

Sağlık risklerini azaltmak

Halı temizliği maddeleri alerjileri artırabilir ve sizin için sağlık riski oluşturabilir. Ve siz servisi sizden önce kiralayan kişinin halıları ile sizin halılarınızın bir arada temizlenip temizlenmediğini anlayamazsınız. Belki de yoğun sigara içiyorlar ve evcil hayvanları var. Bir makine düzgün bir şekilde sterilize edilmemişse, bu mikropları yayar, temizlik sırasında halınıza bulaşabilir. Profesyonel bir temizlik şirketinde kişiye özel halı yıkama hizmeti verildiğinden emin olun. Böylece halılarınızın gerçekten %100 hijyenik olarak yıkandığından emin olur, oluşabilecek sağlık sorunlarının da önüne geçmiş olursunuz.

Son olarak, ev ortamında süpürme ve leke temizleme, halıların taze ve temiz görünmesini çoğu zaman sağlamaz. Evde veya ofiste periyodik olarak temizlik yapsanız bile, profesyonel bir halı temizliği hizmeti en doğru seçenektir. Leke temizlemenin aksine, artık temizliğin bile tadını çıkarabilirsiniz. Halınızın her bir kısmı, uzmanların yardımı ile kokudan arınacak ve tazelenecek. Halınızın temiz olmayan tek bir alanını bulamayacaksınız. En iyi yanı, halınızı temizlemeniz için kendinizi yormak zorunda kalmayacaksınız.

Facebook fan sayfamıza şimdi katılın! Kampanya ve çekilişlerimizden ilk önce sizin haberiniz olsun. https://www.facebook.com/kuzeyhaliyikama

[last-modified]
Genel Bilgiler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Beyaz Halı Nasıl Silinir?
Next reading
Gerçekten İşe Yarayan Ev Yapımı Halı Yıkama Çözümleri
Hızlı Ara!